הסוכנות הבלעדית של חלילית
באזור ובמגזר הערבי


מחיר משלוח בתעריף החברה המשלחת.

מחלקות כלי נגינה

חיפוש כלי נגינה


ירגול

הגברה
 
orchestra-tira.com

מערכות תופים

דף הבית >> מאמרים >> מערכות תופים

מערכות תופים – מתופפים בקצב מטריף.

קשה מאוד להישאר אדישים אל מול הסאונד והמקצבים המתקבלים מניגון על מערכת תופים מקצועית. האדרנלין זורם, הראש מתנדנד והרעש פשוט ממכר. ניגון על מערכת תופים נחשב עד היום לאחת מהפעולות המסובכות ביותר בעולם המוזיקה, שכן הוא טומן בחובו שימוש בידיים וברגליים בו זמנית ובמקצבים משתנים. רוצים גם אתם להצטרף לחגיגה? להלן כל מה שצריך לדעת על מערכות תופים מקצועיות. הכינו את מקלות התיפוף!

האדם מתופף על תופים מלידה.

תופים הינם כלי הנגינה הקדומים ביותר. בתחילה השתמש האדם בהפקת צלילים מוזיקליים באמצעות קולות ההתנגשות בין 2 אבנים או מקלות אך לאחר מכן למד כי מתיחת יריעת בד מעל לכלי נפחי משפרת פלאים את הצליל, אופיו ועוצמתו וכך נוצר התוף הראשון. תופים קדומים שימשו בהיסטוריה בעיקר לצרכי דת ופולחן, אך כיום הם מהווים חלק בלתי נפרד ובלתי ניתן לוויתור בסגנונות המוזיקה השונים. עם ההתפתחות האנושית למד האדם כי הוא יכול לתופף הרבה יותר מהר ולשפר את מיומנותו באמצעות אימון, ולשם כך פיתח במהלך השנים מערכות תופים מקצועיות. מערכת תופים ראשונה נבנתה ע"י אומנים אי שם בתחילת המאה ה- 20 והדבר נעשה בצורה הדרגתית. בתחילה היו רק מספר גופי תיפוף בגדלים שונים, להם הצטרפו מאוחר יותר המצילות ובשלב כלשהו גם פדאל הבס.

מערכות תופים מקצועיות מודרניות.

מערכות התופים הישנות מזכירות רק במעט את המערכות המשוכללות של היום. מערכת תופים מקצועית מודרנית תכלול תמיד את האלמנטים הבאים :
-   סנר וטומים – הסנר מזכיר בצלילו את התופים הצבאיים ואילו הטומים הינם בעלי צלילים עמומים יותר. כל מערכת תופים    חייבת לכלול לפחות סנר אחד ו- 2 טומים. סוג נוסף  של    משפחת הטם טמים הוא ה-"פלור", אשר מספק קולות פחות עמומים אך יותר נמוכים מהסנר.
-    בס – זהו תוף בעל קול נמוך ביותר אשר מנוגן באמצעות פדאל הרגליים ולא המקלות. בכל מערכת תופים קיים תוף בס אחד בלבד אשר יכול להיות מוצמד לפדל אחד או כפול (דאבל).
-   מצילות – רייד, קראש והיי האט. ה- 2 הראשונות הן גדולות יחסית כאשר הרייד היא הגדולה מכולן. הרעש הבוקע ממנה הוא רעש מתכתי חזק. מצילת ההיי האט היא מצילה כפולה אשר מתנגנת  באמצעות פדאל רגלי.
תיאור זה מתאים לכל מערכת תופים באשר היא, אך כמובן שהמקצוענים ביותר מנגנים על מערכות הרבה יותר עשירות בתופים ומצילות על מנת לכסות את כל גווני הסאונד הנמוכים והגבוהים. 
 
אורקיסטרא | רשת חנויות לכלי נגינה, הגברה ומולטימדיה
or.chestratira@gmail.com  |  טלפון : 09-7937178  |  052-3160044    |  כתובת : טירה, כניסה מזרחית, רח' ראס עאמר 55
 

פניה מהירה:  מעוניין/ת בפרטים נוספים מלא/י פרטיך ונשוב אליך בהקדם
 

آلات موسيقية

   עיצוב ובניית האתר:  אורית גפני    כלי נגינה  פסנתרים       
רוצים לדבר איתנו?
קליק ונתקשר מיד
   
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
<table width="100%" id="content_dr4r3_layout1_1390589268815" style="width: 100%; background-image: url(" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" image="" 149);"="" 222,="" rgb(218,="" products_1651_3764.jpg?id='25028935");' my_files="" ftp="" 254024="" users="" sfile.f-static.com="">
לייבסיטי - בניית אתרים