הסוכנות הבלעדית של חלילית
באזור ובמגזר הערבי


מחיר משלוח בתעריף החברה המשלחת.

מחלקות כלי נגינה

חיפוש כלי נגינה


ירגול

הגברה
 
orchestra-tira.com

ממשקי מידי

דף הבית >> מאמרים >> ממשקי מידי

מידי – חוויה דיגיטלית במיטבה.

מידי (MIDI – musical instruments digital interface) הינו שם כללי לפרוטוקול תקשורת אשר נועד על מנת "לחבר" כלים אלקטרוניים לכרטיסי הקול של המחשבים שלנו. בעולם המחשבים ישנם פרוטוקולים שונים, כגון ה- HTTP האינטרנטי) אשר נועדו לחבר בין ישויות אלקטרוניות נפרדות, גם אם הן לא מאותו הסוג. כך למשל, מחשב מסוג mac יכול "לתקשר" עם מחשב מסוג אחר בעל מערכת הפעלה שונה לחלוטין ברשת האינטרנט. באמצעות פרוטוקול מידי יכול המוזיקאי להפיק "סימפוניה" שלמה תוך שימוש בכלי נגינה בודדים (לעיתים אפילו כלי נגינה יחיד) ולהגשים את הפוטנציאל שבו על שלל רעיונותיו. כיצד הדבר מתבצע? להלן כל מה שצריך לדעת על מידי במסגרת ממשקי מידי.

פרוטוקולי וחיבורי מידי .

פרוטוקול המידי פותח אי שם בשנות ה- 80 והוא מסוגל לקשר בין כלים שונים ובין כלי נגינה למחשב האישי שלכם. מידי הוא לא קובץ מוזיקה רגיל אלא הוא קובץ מידע אשר בעזרתו ניתן לשלוט על הופעת תו זה או אחר ולבצע בו מניפולציות שונות. כל קובץ מידי הינו יעיל ודחוס כך שגם יצירות מורכבות ואיכותיות ביותר אשר "מכבידות" בדרך כלל על המחשב,  יכולות להיות מתורגמות בחזרה למוזיקה באמצעות החיבור המתאים.  חיבורי המידי הינם עגולים ובעלי 5 פינים כאשר ברוב המקרים תצוין לידם המילה MIDI. אם נסתכל על כלי נגינה המכיל חומרת מידי נגלה כי הוא כולל אופציית כניסה, אשר מקבלת מידע מכלי מידי אחר (המחשב למשל), ואופציית יציאה אשר שולחת מידע להתקן חיצוני אשר יכול להיות כלי אחר בשרשרת או המחשב. כמובן שהמחשב לא יכול לעשות דבר עם נתוני המידי אשר זורמים אליו ללא תוכנה ייעודית.

מידי- השימושים בפועל .

חיבורי מידי מאפשרים לחבר כלי נגינה אחד או יותר אל המחשב ולבצע הקלטות מסודרות של קטעי המוזיקה המנוגנים תוך כדי עריכה שלהם כמו באולפן הקלטות מקצועי. למעשה, כל אחד אשר לו כלי נגינה תומך מידי (אורגן, סינטיסייזר, תופים ועוד) יכול להפיק בעזרתם יצירות שלמות של כלי נגינה רבים ובאופן עצמי. כל שצריך הוא כבל מחבר בין כלי הנגינה, מחשב בעל כניסת מידי ותוכנה אשר תאפשר לכם להקליט את עצמכם או הלהקה שלכם וליצור. מעבר לכך, פרוטוקול המידי יכול לעזור לכם לנגן קטעי נגינה שונים בזמנים שונים ולחבר ביניהם כך שיהיו רציפים. ניתן לחבר קטעי נגינה שנוגנו במקומות שונים ומרוחקים באמצעות חיבור קבצי מידי כך שהיום לזמן ולמקום אין שום משמעות.

 
 
אורקיסטרא | רשת חנויות לכלי נגינה, הגברה ומולטימדיה
or.chestratira@gmail.com  |  טלפון : 09-7937178  |  052-3160044    |  כתובת : טירה, כניסה מזרחית, רח' ראס עאמר 55
 

פניה מהירה:  מעוניין/ת בפרטים נוספים מלא/י פרטיך ונשוב אליך בהקדם
 

آلات موسيقية

   עיצוב ובניית האתר:  אורית גפני    כלי נגינה  פסנתרים       
רוצים לדבר איתנו?
קליק ונתקשר מיד
   
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
<table width="100%" id="content_dr4r3_layout1_1390589268815" style="width: 100%; background-image: url(" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" image="" 149);"="" 222,="" rgb(218,="" products_1651_3764.jpg?id='25028935");' my_files="" ftp="" 254024="" users="" sfile.f-static.com="">
לייבסיטי - בניית אתרים