הסוכנות הבלעדית של חלילית
באזור ובמגזר הערבי


מחיר משלוח בתעריף החברה המשלחת.

מחלקות כלי נגינה

חיפוש כלי נגינה


ירגול

הגברה
 
orchestra-tira.com

כלי נגינה

דף הבית >> מאמרים >> כלי נגינה

סוגי כלי נגינה ע"פ קטגוריות .

מדהים לגלות כי כלי נגינה קדומים נמצאו ע"י ארכיאולוגים כבר לפני כ- 67,000 שנים כאשר כלים אחרים הוערכו כעתיקים אפילו יותר אך כאלו אשר שימשו לא לצרכי הפקת מוזיקה אלא לצרכי תקשורת. כיום כלי הנגינה מהווים עבורנו אתגר, תחביב והנאה מרובה כאשר לכל אחד הפוטנציאל הטבעי לדעת לנגן, כתלות ברצון להתאמן ולהתחבר לכלי שעימו הוא מרגיש את ה-"כימיה" הגדולה ביותר ובהתאם להעדפות המוזיקליות. קיים מגוון רחב של כלי נגינה אשר נחלקים לקטגוריות שונות באופן הבא :

כלי נגינה בעלי מיתרים.

כלי המיתר הינם כלי נגינה פופולאריים ביותר. הכלים הקלאסיים בקטגוריה זו, נשענים על מבנה חלול עשוי עץ אשר כולל פתח הנמצא סמוך למקום הפריטה על מיתרים המתוחים בחוזקה. הצליל המתקבל תלוי בגודל הכלי, צורתו, אורך המיתרים ועוביים. ניתן למצוא בקטגוריה זו גם את הגיטרות למיניהן, בוזוקי, מנדולינה, סיטאר ועוד. ראוי וכדאי לציין בקטגורייה זאת גם את הכינור (ונגזרותיו כגון הצ'לו) אשר מהווה את כלי הנגינה הראשון שמוזכר בתנ"ך והפקת הצליל מתבצעת בו באמצעות קשת.

כלי נשיפה.

כלי הנשיפה מהווים את קבוצת כלי הנגינה השנייה בגודלה, לאחר כלי המיתר. כלי נגינה אלו מפיקים צליל כתוצאה ממעבר אוויר בהם תוך כדי שניתן לבצע "משחק" בין גבהי קול שונים באמצעות שסתומים מיוחדים. בקטגוריה זו נכללים הכלים המוכרים יותר כגון החצוצרה, החליל, הסקסופון והטרומבון אך יש לדעת כי קיימים גם כלים נוספים בעלי צלילים ייחודיים כגון קרן יער, בריטון, מפוחית, קרומהורן ועוד.

כלי נגינה בעלי מקלדת .

זוהי עוד קטגורייה פופולארית אשר דורשת מיומנות גבוהה וניתן להפיק מכליה יצירות מורכבות למדי. הידוע מבין כלי ההקלדה הוא ללא ספק הפסנתר. לפסנתר 88 קלידים והוא בעל מנעד הצלילים הגדול ביותר בהשוואה לכל כלי נגינה אחר. כלי נוסף, האורגן, הינו וריאנט חשמלי של הפסנתר, אשר משתמש באלקטרוניקה במקום פטיש המכה על מיתרים כגון מנגנון פעולתו של הפסנתר. כלי נגינה נוספים במשפחה זו הינם הצ'מבלו, האקורדיון, העוגב והסינטיסייזר החשמלי.

כלי הקשה .

כאשר כלי נגינה נועד להשמעת צלילים מכוונים ע"י ניעור או הכאה אזי מדובר בכלי הקשה. בקטגוריה זו מככבות מערכות התופים הכוללות בס, טם טמים, מצילות, ספלאש ועוד (קלאסיים וגם אלקטרוניים) אך כל אחד לפי טעמו יכול לבחור להתמקד בכלים אחרים כגון דרבוקות, תופי מרים, טאבלה ועוד.

ולסיום נגיד כי כמעט לכל סוג של כלי נגינה "קלאסי" קיימת וריאציה חשמלית (גיטרה חשמלית, אורגן, מערכת תופים וכו') אשר עשויה לספק קשת נוספת של צלילים בהתאם להעדפה האישית וזאת באמצעות חיישנים המעבירים את אותות השמע למגבר.  ניגון נעים!
 
אורקיסטרא | רשת חנויות לכלי נגינה, הגברה ומולטימדיה
or.chestratira@gmail.com  |  טלפון : 09-7937178  |  052-3160044    |  כתובת : טירה, כניסה מזרחית, רח' ראס עאמר 55
 

פניה מהירה:  מעוניין/ת בפרטים נוספים מלא/י פרטיך ונשוב אליך בהקדם
 

آلات موسيقية

   עיצוב ובניית האתר:  אורית גפני    כלי נגינה  פסנתרים       
רוצים לדבר איתנו?
קליק ונתקשר מיד
   
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
<table width="100%" id="content_dr4r3_layout1_1390589268815" style="width: 100%; background-image: url(" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" image="" 149);"="" 222,="" rgb(218,="" products_1651_3764.jpg?id='25028935");' my_files="" ftp="" 254024="" users="" sfile.f-static.com="">
לייבסיטי - בניית אתרים