הסוכנות הבלעדית של חלילית
באזור ובמגזר הערבי


מחיר משלוח בתעריף החברה המשלחת.

מחלקות כלי נגינה

חיפוש כלי נגינה


ירגול

הגברה
 
orchestra-tira.com

גיטרות חשמליות

דף הבית >> מאמרים >> גיטרות חשמליות

גיטרות חשמליות – המידע השלם לגיטריסט.

יש משהו בעוצמת הסאונד של גיטרות חשמליות שקשה מאוד לדמות לכלי נגינה אחרים. בין אם מדובר על צליל נקי או דיסטורשן שצועק ופותח את ארובות השמיים, התחושה לנוכח שמיעת הסאונד היא ממכרת ובעלת טעם של עוד. עכשיו קחו את כל זה ודמיינו כיצד אתם מפיקים את הצלילים של הלהקות והאומנים שאתם כה אוהבים בעצמכם בין אם מדובר ברוק על שלל גווניו או בלוז סוחף ומרגיע. גיטרות חשמליות מאפשרות את כל זאת ויחד עם מגוון רחב של עזרים ולא מעט תרגול, תוכלו להישמע בדיוק כמו הכוכבים הגדולים.

כיצד עובדות גיטרות חשמליות?

גיטרות חשמליות אינן מפיקות צליל טבעי כי אם צליל אשר מופק כתוצאה מהמרה של תנודות המיתרים לאות חשמלי. קולטני הצלילים נקראים פיקאפים (pickups) והם אלה אשר אחראים על ביצוע ההמרה הראשונית. האותות החשמליים מועברים מהרכיבים האלקטרוניים של הגיטרה אל מגבר אשר תפקידו הוא כשמו – להגביר את האותות וליצור מהם את הסאונד המתאים. הסאונד יכול להיות נקי, מעוות (distortion) ולעיתים אף מלווה באפקטים הבנויים במגבר. הגיטרה החשמלית הראשונה יוצרה בשת 1931 אך מאז ועד היום רבות השתנה במבנה וההרכב שלה. כמו גם בעזרים אשר פותחו על מנת ליצור צלילים ייחודיים ומעניינים. לכן, מעבר למגבר, גיטרות חשמליות  איכותיות בדרך כלל מלוות באפקטים מיוחדים (פדאלים) אשר מופעלים באמצעות הרגליים ומשלימים את חוויית הנגינה והפקת הסאונד. מבין הפדאלים הנפוצים ניתן למצוא את ה- wah  המפורסם (הגיטרה הבוכה), בוסטר, אוברדרייב, דיליי ועוד.

על פי מה נקבעת איכותן של גיטרות חשמליות?

כל חנות כלי נגינה מציעה מגוון רחב של גיטרות חשמליות באיכויות שונות. ממה נובעת האיכות? ובכן, גיטרות חשמליות צריכות להיות בנויות מעץ מלא (מהגוני, מייפל ועוד) והסאונד המופק תלוי במידה רבה בכך מהסיבה הפשוטה שהצליל המגיע לפיקאפים הינו אוסף של צלילים אשר מגיעים באופן ישיר מנקודת הפריטה והצלילים מוחזרים מגוף הגיטרה, הצוואר והבסיס שלה. סוג העץ משפיע על החזר הסאונד כמו גם על איכות העבודה שכן כל פגם בגוף או בצוואר "יוגבר" לכדי צליל שאינו איכותי ע"י המגבר. מעבר לזה, איכות הפיקאפים, סוג המתכת אשר בונה את הגשר שלה וסוג הגשר עצמו (רגיל, צף) והמותג, כל אלו גורמים להבדלים הגדולים בין מחירי הגיטרות השונות ולהבדלי האיכות.
גיטרות חשמליות למתחילים בדרך יכללו פיקאפים זולים אשר אינם מסננים היטב רעשי רקע ואינם מבדילים נכונה בגבהים השונים. גיטרות מקצועיות יכללו פיקאפים ברמה גבוהה כך שהצליל המגיע למגבר יהיה נקי וללא רעשי רקע. כך למשל, גיטרות חשמליות  למתחילים יכולות לעלות כ- 1000 שקלים  וגיטרות מקצועיות ואיכותיות עולות אלפי שקלים, חלקן אף יותר מ- 10,000. בכל מקרה יש לבחור גיטרה חשמלית תוך כדי התנסות כך שגם הסאונד יתאים לכם והיא גם תהיה נוחה, בעלת עובי צוואר נוח לאחיזה ובסיס שאינו גדול מדי עבורכם.
 
אורקיסטרא | רשת חנויות לכלי נגינה, הגברה ומולטימדיה
or.chestratira@gmail.com  |  טלפון : 09-7937178  |  052-3160044    |  כתובת : טירה, כניסה מזרחית, רח' ראס עאמר 55
 

פניה מהירה:  מעוניין/ת בפרטים נוספים מלא/י פרטיך ונשוב אליך בהקדם
 

آلات موسيقية

   עיצוב ובניית האתר:  אורית גפני    כלי נגינה  פסנתרים       
רוצים לדבר איתנו?
קליק ונתקשר מיד
   
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
<table width="100%" id="content_dr4r3_layout1_1390589268815" style="width: 100%; background-image: url(" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" image="" 149);"="" 222,="" rgb(218,="" products_1651_3764.jpg?id='25028935");' my_files="" ftp="" 254024="" users="" sfile.f-static.com="">
לייבסיטי - בניית אתרים